Piąty koncert w Kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie

W niedzielę 14 sierpnia 2016 roku o godz. 19.00 w Kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie odbył się piąty tegoroczny koncert w ramach „IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Tym razem wystąpili artyści z Krakowa: Marek Stefański na organach oraz Tomasz Ślusarczyk na trąbce. Koncert w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wysłuchało ponad 200 osób. Patronat honorowy nad „IV Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie” objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł. Organizatorami Festiwalu są: Łukowski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Łuków, Starostwo Powiatu Łukowskiego, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie oraz Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski.

Organizatorzy zapraszają na kolejny koncert który odbędzie się w niedzielę 11 września 2016 roku o godz. 19.00 w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Tym razem wystąpią artyści z Mediolanu: Antonio Frige na organach oraz Matteo Frige na trąbce naturalnej.