Podsumowanie I. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Farmaceutycznej

Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie we współpracy ze Związkiem Zawodowym Techników Farmaceutycznych RP w dniach 23-24 maja 2013 r. zorganizowało I Wojewódzki Konkurs Wiedzy Farmaceutycznej. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman. Do konkursu zgłosiło się 6 szkół policealnych województwa lubelskiego kształcących w zawodzie technik farmaceutyczny. Wprowadzeniem do konkursu była konferencja farmaceutyczna organizowana już po raz trzeci przez  szkołę. Podczas konferencji przedstawiono następujące prezentacje:

1. dr Maria Czech – Małasiewicz - Managera ds. Naukowo-Szkoleniowych Firmy Oceanic - „Pielęgnacja określonych dysfunkcji skóry i schorzeń dermatologicznych             w oparciu o dermokosmetyki marki AA THERAPY”
  2.  dr Iwona Kiersztyn - Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach - „Antyoksydanty w życiu”
  3. dr n. farm. Reginy Kasperek - adiunkt Katedry Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - „Postępy w technologii leków recepturowych”.

Dyskusję na temat„ Kształcenie technika farmaceutycznego w aspekcie pojawiających się zmian w oświacie” poprowadził Dominik Żyro, Prezes Zarządu Głównego Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP.

Konkurs trwał dwa dni i składał się z dwu etapów. Pierwszego dnia odbył się etap teoretyczny, drugiego natomiast praktyczny, w którym zadaniem uczestników było opracowanie projektu realizacji prac związanych z wykonaniem leku. Osoby, które uzyskały wymagany limit punktów zakwalifikowały się do finału, gdzie zmierzyły się z praktycznym wykonaniem leku recepturowego w określonym limicie czasu. W czasie wolnym odbyły się zajęcia integracyjne, podczas których uczestnicy konkursu wraz z członkami komisji i nauczycielami zwiedzili  Muzeum Kleberczyków upamiętniające bitwę stoczoną w październiku 1939 roku przez Samodzielną Grupę Operacyjną "Polesie" w  Woli Gułowskiej,  Muzeum Regionalnego w Łukowie oraz zapoznali się z historią Łukowa.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wręczono nagrody ufundowane przez: Marszałka Województwa Lubelskiego, Starostę Łukowskiego oraz Burmistrza Miasta Łuków.

WYNIKI /PDF/