Finał ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2016”

W dniu 22 kwietnia 2017 r. w gmachu głównym TVP w Warszawie odbyła się XVI Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Wójt Roku 2016”, organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. W tym roku wśród 10 najlepszych wójtów w Polsce znalazł się także Marek Czub – Wójt Gminy Stoczek Łukowski. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie  kapituła konkursowa spośród zgłoszonych kandydatów wybrała dziesięciu wójtów, którzy w jej opinii wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz środowisk lokalnych w 2016r. Drugi etap obejmował głosowanie za pomocą SMS na wybranego kandydata.

W trakcie Gali Finałowej przedstawiono sylwetki wszystkich nominowanych. Tegorocznym zwycięzcą konkursu został Dariusz Woźniak Wójt Gminy Rusiec z województwa łódzkiego. Z wykształcenia jest weterynarzem, przez dekadę prowadził własną lecznicę. Jury konkursu doceniło poprawę infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie oraz inwestycje sportowe i oświatowe.

W finałowej dziesiątce plebiscytu znaleźli się ponadto: Jerzy Ferdynand Adamski – gmina Dydnia (woj. podkarpackie), Tomasz Brzoskowski – gmina Stężyca, (woj. pomorskie), Marek Czub – gmina Stoczek Łukowski (woj. lubelskie), Tomasz Hapunowicz – gmina Zbuczyn (woj. mazowieckie), Grzegorz Jakuć – gmina Turośń Kościelna (woj. podlaskie), Grzegorz Kozioł – gmina Tarnów (woj. małopolskie), Daniel Krawiec – gmina Przeworsk (woj. podkarpackie), Robert Piętka – gmina Milówka (woj. śląskie) i Józef Jerzy Rozkosz – gmina Bielsk (woj. mazowieckie).

Wójt Gminy Stoczek Łukowski, jako jedyny z województwa lubelskiego znalazł się w finałowej dziesiątce. Do konkursu „Wójt Roku 2016” zgłoszenia dokonali  mieszkańcy Gminy Stoczek Łukowski wraz  z  Katarzyną Kalinowską-Moreń, członkiem Fundacji Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej. Zgłoszenie potwierdziły  Ochotnicza Straż Pożarna w Zgórznicy i Biblioteka w Starych Kobiałkach.