Narodowe Czytanie w Łukowie

W sobotę 2 września 2017 r. trwała w całej Polsce przebiegająca pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej akcja Narodowego Czytania.  W tym roku lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji ogólnopolskiej. Do współorganizacji zaproszono Muzeum Regionalne w Łukowie. Na Placu Solidarności i Wolności przy weselnym stole udekorowanym w konwencji epoki  w role bohaterów dramatu wcielili się m.in.: Burmistrz Miasta –  Dariusz Szustek, zastępca Burmistrza - Marcin Mateńko, Starosta Łukowski – Janusz Kozioł,  poseł na Sejm RP – Krzysztof Głuchowski, Przewodniczący Rady Miasta – Krzysztof Jodełko, radne Miasta Łuków :  Agnieszka Pawlik i Maria Pszczółkowska, Sekretarz Miasta- Ryszard Szczygieł, Sekretarz Powiatu - Jerzy Siwiec, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - Tomasz Majewski, podinspektor Komendy Powiatowej Policji -  Andrzej Dudzik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie - Tadeusz Federczyk, dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury -  Grzegorz Skwarek, czytelnicy, bibliotekarze. W odczytaniu wybranych fragmentów „Wesela” z podziałem na role uczestniczyły 24 osoby.

Źródło: Tekst i foto MBP