Brązowy medal dla zawodników KSW Łuków

W dniach 1-10 września br. w Skopje (Macedonia) odbyły się Mistrzostwa Europy WAKO (World Associacion Kickboxing Organization) Kadetów i Juniorów. W tegorocznych mistrzostwach kontynentu wystartowało ponad 1500 zawodników z 37 państw. W reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu znalazło się 125 kadetów i juniorów, w tym aż pięciu podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie.

W formule pointfighting polscy kadeci wywalczyli trzy brązowe medale, jeden z nich zdobyła Łukowianka Amelia Wasilewska, która rywalizowała w kategorii kadetów młodszych do 28 kg. W pointfighting walczyła również Marta Pawlikowska, która w fazie eliminacyjnej kategorii do 46 kg kadetów starszych przegrała z Włoszką Rihabe Abbassi oraz Dorian Siekierzyński, który walczył w kategorii do 42 kg kadetów młodszych i swój udział zakończył na ćwierćfinale  ulegając Noelowi Salzburger z Austrii.

W formule light contact polscy kadeci wywalczyli również trzy brązowe medale ale niestety żaden z nich nie zawisł na szyi łukowskich zawodniczek, gdyż w kategorii do 65 kg kadetów starszych Martyna Czerepińska odpadła w eliminacjach przegrywając z Irlandką Eadaoin Mccrawe, a startująca w kategorii do 42 kg kadetów starszych Natalia Zarzycka w ćwierć finale uległa Greczynce Aleksandrze Armakola.

Trener Zenon Pawlikowski jest zadowolony z postawy swoich zawodników. Mówi, że walczyli ambitnie, oddali całe serce w walce. Amelia Wasilewska potwierdziła swój ogromny talent i zdobyła brązowy medal. Jej wynik przechodzi do historii jako kolejny 8 medal Łukowian w mistrzostwach WAKO (rok 1992-A.Wierzchowski, 2009- 2 x A.Maksim,2011 i 2012- A.Osial, 2014 i 2016 M.Pawlikowska) .

Amelia Wasilewska jest uczennicą V klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Kickboxing trenuje stosunkowo krótko, bo dopiero dwa lata. W zawodach startuje od roku ale jej kariera rozwija się błyskawicznie. Sama zawodniczka relacjonuje: „dotychczas startowałam na  zawodach w Piasecznie, Katowicach i Rydzynie k. Leszna, zawsze wygrywałam. Na Mistrzostwach Polski też wszystkie walki rozstrzygnęłam na swoją korzyść, zdobyłam dwa złote medale.  W Macedonii było ciężko, wszystkie przeciwniczki były bardzo dobre. Węgierka z którą walczyłam o wejście do finału była bardzo, bardzo szybka…….. ale za rok spróbuję z nią wygrać”.

Wyjazd łukowskich zawodników na Mistrzostwa Europy był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Łuków - Pana Dariusza Szustka, - Wójta Gminy Łuków - Pana Mariusza Osiaka, Zarządu Powiatu Łukowskiego oraz oczywiście dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców.

Historia

W 30- letniej historii kickboxingu na Ziemi Łukowskiej na zawodach tej rangi czyli mistrzostwach świata i Europy organizowanych przez najważniejszą i największą federację kickboxingu na świecie WAKO (World Association of Kickboxing Organizations), Łukowianie zdobyli 8 medali :

1992-ME- Warna (Węgry)- brązowy medal- Artur Wierzchowski-senior-trener K. Pucyk

2009- ME-Pula(Chorwacja)- złoty i brązowy medal- Anna Maksim- junior- trener Z. Pawlikowski

2011 – ME- Lignano (Włochy)- brązowy medal Agnieszka Osial- junior-trener Z. Pawlikowski

2012-MŚ- Bratysława (Słowacja)- brązowy medal Agnieszka Osial- junior- trener Z. Pawlikowski

2014- ME- Rimini(Włochy)- brązowy medal – Marta Pawlikowska- kadet mł.-trener Z. Pawlikowski

2016- MŚ-Dublin (Irlandia)-  brązowy medal – Marta Pawlikowska- kadet st.-trener Z. Pawlikowski

2017-ME-Skopje(Macedonia)- brązowy medal– Amelia Wasilewska-kadet mł.-trener Z. Pawlikowski

W tym  roku szkolnym zajęcia rozpoczną się dla młodzieży w wieku powyżej 12 lat we wtorek 12 września o godz.18.30, a dla dzieci 6-9 lat i 10-11 lat pierwszy trening odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 9.00. Zajęcia odbywają się na sali przy ul. Warszawskiej 24.