Uroczysty Jubileusz 50-lecia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

W dniu 5 października 2017 r. odbył się uroczysty Jubileusz 50-lecia działalności Muzeum  Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uroczystości odbyły się w dworze „Sienkiewicz” w Okrzei. Jubileuszową Galę rozpoczął Dyrektor Muzeum Maciej Cybulski, witając przybyłych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film nakręcony przez TVP3 Lublin z okazji 50-lecia powstania placówki. Po projekcji filmu Dyrektor Muzeum razem ze Starostą Łukowskim, Wójtem Gminy Krzywda oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Łukowskiego wręczyli podziękowania dla osób i instytucji zasłużonych dla Muzeum. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć Longina Kowalczyka, który zakładał muzeum w Woli Okrzejskiej, i który zatrudnił na stanowisko dyrektora Antoniego Cybulskiego, wieloletniego dyrektora muzeum. Za nieoceniony wkład w propagowanie polskiego Dziedzictwa Narodowego, życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz za wieloletnią pracę na rzecz funkcjonowania  i rozwoju Muzeum została wyróżniona również żona Pana Antoniego,  Anna Cybulska oraz osoby które przez wiele lat były związane z muzeum tj. Roman Dajek, Zofia Czapska prof. Maria Bokszczenin oraz pozostali przyjaciele i pracownicy muzuem. Okolicznościowe podziękowania za Mecenat i współpracę w pozyskaniu skarbów literatury polskiej, kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów Muzeum otrzymali przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w akcję. Podczas uroczystości podziękowanie otrzymały również media, które od wielu lat promują wydarzenia i inicjatywy kulturalne związane z Muzeum i twórczością Henryka Sienkiewicza. Na zakończenie uroczystości wystąpiły dzieci ze szkoły Podstawowej w Woli Okrzejskiej.

Uroczystości jubileuszowe zakończyły się w Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie nastąpiła uroczysta prezentacja kart rękopisu „Potopu” oraz otwarcie wystawy czasowej pt. . „Skarby ze zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej”.

W załączeniu GALERIA