Trwają zapisy do ,,szkółki rzeźbiarskiej”

Muzeum Regionalne w Łukowie informuje, że trwają jeszcze zapisy do ,,szkółki rzeźbiarskiej”. Od miesiąca października br. w każdy piątek o godz. 16:00 prowadzone będą warsztaty z utalentowaną młodzieżą szkolną Łukowa i okolic (wiek od 10 do 18 lat). Zajęcia poprowadzą artyści rzeźbiarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych oddział w Łukowie, którzy przekażą uczestnikom ,,szkółki” umiejętności warsztatowe, połączone z nauką rzeźbienia w drewnie przy zachowaniu tradycyjnej treści i formy współczesnej rzeźby ludowej regionu łukowskiego.

Celem działalności „szkółki” jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie ich umiejętności warsztatowych, poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie, organizowanie przeglądu dorobku twórczego oraz upowszechnianie osiągnięć twórczych poprzez organizowanie konkursów i wystaw. Szczegóły uczestnictwa dostępne są w gmachu muzeum oraz w pracowni rzeźbiarskiej przy ul. Piłsudskiego 19.